Zapalenie mieszków włosowych – skuteczne metody leczenia

Zapalenie mieszków włosowych jest problemem dotykającym większość społeczeństwa. Otóż spotykane jest ono zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, w różnym wieku. Aby chronić się zapaleniem mieszka włosowego należy pamiętać o odpowiedniej higienie ciała, odpowiedniej depilacji, jak również o tym, iż powinniśmy unikać kąpielisk, w których jest ryzyko styczności z zanieczyszczoną wodą.

Zapalenie mieszków włosowych po depilacji

W większości przypadków zapalenie mieszków włosowych po depilacji trudno odróżnić od zwykłego podrażnienia skóry, ze względu na wykonanie tejże czynności. Aczkolwiek zapalenie mieszka włosowego na nogach łatwo możemy stwierdzić, poprzez nasmarowanie nogi – od razu po depilacji – olejkiem, maścią, bądź balsamem. Jeżeli po wykonaniu tej czynności podrażnienie nie znikanie, to powinniśmy jak najszybciej udać się do dermatologa, w celu ustalenia procesu leczenia.

Zapalenie mieszka włosowego na głowie

Owe zapalenie łatwiej jest rozpoznać, niż zapalenie mieszków na nogach, ponieważ na głowie – w obrębie włosa – pojawiają się żółte ropniaki. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych cech tego schorzenia, w tej części ciała.

Zapalenie mieszka włosowego leczenie

Schorzenie to leczy się za pomocą antybiotyków przyjmowanych na skórę pod postacią maści. Aczkolwiek jeżeli stosowanie miejscowe nie pomaga, to antybiotyk trzeba zacząć przyjmować doustnie. Jednakże innym, równie dobrym sposobem na pozbycie się tego problemu, jest laserowa depilacja. Bowiem użycie lasera powoduje usunięcie włosków na długi czas. W związku z czym  nie ma konieczności depilacji, która wcześniej powodowała podrażnienia. Jest to także metoda w pełni bezpieczna i nie powodująca żadnych komplikacji zdrowotnych.

Zapalenie mieszka włosowego leczenie domowe

Problem ten można rozwiązać także poprzez zastosowanie wody utlenionej, bądź poprzez zaaplikowanie kremów regenerujących naskórek. Substancje te należy regularnie nakładać na miejsce występowania problemu, najlepiej dwa razy dziennie.

5 (100%) 3 głosów

3 komentarze

  1. kocorek00

    Od paru miesięcy myślę nad depilacją laserową. Mam nadmierne owłosienie. Stosowałam już chyba wszystkie domowe sposoby na usunięcie nadmiernego owłosienia, ale zaczynam tracić zapał i nadzieję..

  2. -nimba-

    Ja ostatnio byłam na zabiegu depilacji laserowej, ponieważ już nie mogłam wytrzymać z wrastającymi włoskami..Wyglądało to naprawdę okropnie. Myślę, że jeszcze z 3-4 zabiegi i problem z głowy. 🙂

  3. AuReoRa

    Ja zabieg depilacji laserowej miałam wykonany w Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Zabieg przeprowadzony był laserem Vectus i muszę przyznać, że nigdy nie miałam tak pięknej i gładkiej skóry :).

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.