Zamykanie naczynek na twarzy

Popękane naczynka na twarzy nie są wyłącznie problemem estetycznym. Dlatego w przypadku ich usuwania należy również przeprowadzić kurację, która je wzmocni. Obecnie istnieje co najmniej kilka metod, które można zastosować, jeśli kremy i inne kosmetyki pielęgnacyjne nie są w stanie zadziałać na rozszerzone naczynka. Które z nich są bezpieczne i zapewniają wysoką skuteczność?

Usuwanie naczynek na twarzy przeprowadza się zazwyczaj za pomocą laserowego światła. Elektrokoagulacja, czyli niszczenie ścianek naczynia przy pomocy prądu elektrycznego stosowana jest zwykle w przypadku, gdy samo laserowe zamykanie naczynek nie wystarczy. Tak dzieje się często w przypadku popękanych naczyń na nogach. W sytuacji, gdy konieczne jest samo zamykanie pajączków na twarzy, zazwyczaj wystarczy jedna z dwóch podstawowych metod.

Zamykanie naczynek przy pomocy światła laserowego polega na niszczeniu ścian naczynia. W przypadku niektórych metod odbywa się to poprzez odparowanie zastanej krwi z naczynia. Światło laserowe podgrzewa krew, dzięki czemu zostaje ona odparowana. Wysuszone naczynie wchłania się samoistnie w okresie około kilku tygodni. W przypadku małych naczyń zazwyczaj nie trzeba wielu powtórzeń, by uzyskać pożądany efekt. Decydując się na zamykanie naczynek na twarzy należy pamiętać, by wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej. Przed samym zabiegiem lekarz musi przeprowadzić wywiad, by uniknąć komplikacji po zabiegu, aby proces usuwania naczynek przeszedł pomyślnie.

Laserowe zamykanie naczynek trwa zazwyczaj około dwudziestu minut. Twarz zostaje pokryta żelowym preparatem, który ma na celu między innymi schłodzenie skóry. W czasie zabiegu lekarz kieruje głowicę urządzenia w miejsca, gdzie znajdują się pajączki.

Należy pamiętać, że ani przed ani po zabiegu nie można się opalać. W przypadku usuwania naczynek metodą IPL przeciwwskazaniem jest nie tylko opalona, ale także naturalnie ciemna skóra, ponieważ może to powodować skupianie się wiązki światła na samej skórze, co mogłoby być powodem poparzeń. Warto jednak pamiętać, że wymienione metody usuwania rozszerzonych naczynek są najskuteczniejsze.

5 (100%) 1 głosów

3 komentarze

  1. Zazdroszczę wam dziewczyny ja u siebie w mieście nie mam oferowanych takich usług i muszę jeździć gdzieś dalej, ale coś słabo mi ten laser pomaga na te moje naczynka albo mają jakiś słaby w tej klinice..

  2. Laserowe zamykanie naczynek jest jedyną metodą którą stosuje. Wydałam już fortunę na kremy i teraz jak tak na to wszystko patrzę to taniej mi wchodzi zafundować sobie profesjonalny zabieg niż kupować te kremy….

    • Również postanowiłam identycznie:) Gdzie wykonujesz zabiegi? Mi koleżanka poleciła klinikę medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica i jestem mega zadowolona z ich usług. Mają naprawdę profesjonalny sprzęt. Mój problem z naczynkami był naprawdę duży ale poradzili sobie z nim bez zarzutów.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.