Ważne informacje o depilacji laserowej

W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo możliwości zrobienia sobie depilacji laserowej, w tym artykule przedstawimy najważniejsze zagadnienia dotyczące tego zabiegu. Jakie są koszty, przeciwwskazania, czy depilacja laserowa boli, na te i inne pytania przedstawimy odpowiedzi poniżej. Zapraszam do zapoznania się z tekstem.

Czym tak właściwie jest depilacja laserowa?

Jest to usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła, która wnikając głęboko w skórę niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej musi być najpierw skonsultowany ze specjalistą, czy pacjent nie ma przeciwwskazań. Jeśli takowych nie ma, dermatolog ocenia stan skóry oraz włosów a następnie dobiera odpowiednie dla pacjenta parametry mocy lasera. Następnie określone partie ciała są naświetlane małą wiązką światła. W zależności od ilości naświetlanych miejsc i powierzchni skóry, usuwanie owłosienia laserem trwa ok kilkunastu minut do dwóch, trzech godzin. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy zabieg laserem boli, tak więc zabieg może wywoływać lekkie uczucie kłucia, swędzenia, lecz zależy to w głównej mierze od czasu zabiegu, laseru oraz skóry.

Przygotowanie do zabiegu:

Na miesiąc przed zabiegiem powinno się zrezygnować z opalania, ponieważ opalona skóra ma dużo melatoniny, przez co przyciąga światło lasera i zabieg jest mało efektywny. Nie należy również stosować samoopalaczy oraz kremów, które mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a używanie jakichkolwiek środków i zabiegów pielęgnujących skórę należy wcześniej przekonsultować z dermatologiem wykonującym zabieg.

Przeciwwskazania depilacji laserowej:

Wykonując zabieg depilacji laserowej (a o nim więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/kobiety/) w Gdyni należy pamiętać aby skóra, która będzie naświetlana, nie byłą zbyt sucha, ponieważ zabieg w tym wypadku może być bardziej bolesny niż gdy skóra jest codziennie nawilżana.  Ważnymi przeciwwskazaniami są przede wszystkim zabiegi w ciąży ,nowotwory, infekcje wirusowe, opalona skóra oraz przyjmowanie leków, które mogą mieć negatywny wpływ na zabieg. O wszystkich naszych przeciwwskazaniach powiadomi nas kosmetolog, który przed zabiegiem przeprowadzi z nami wywiad.

Jakie efekty daje depilacja laserem?

Aby skutecznie pozbyć się wszelkich niechcianych włosków, jeden zabieg nam nie wystarczy. Przeciętnie zależy wykonywać ich od trzech do sześciu w odpowiednich odstępach czasowych, które uzgodnimy z lekarzem wykonującym zabieg. Zaskakującym faktem jest to, że już po pierwszym zabiegu 30 procent włosów już nie odrasta. Najlepszych efektów mogą się spodziewać osoby, które posiadają jasną karnację skóry i ciemne włosy.

Cena depilacji laserowej: 

Koszt depilacji zależny jest od wielkości powierzchni oraz rodzaju lasera, którym będzie wykonywany zabieg a także miejsce w którym zabieg jest wykonywany, ponieważ każde miejsce ma inną cenę, jednak nie są to duże różnice cenowe.  Przykładowo cena depilacji pach to wydatek około 250 złotych, depilacja łydek 350 złotych, klatka piersiowa 500 złotych, bikini 350-500.

Skutki uboczne depilacji laserowej:

Skutkiem ubocznym depilacji laserowej mogą być zabarwienia skóry, w miejscach, w których wykonywany był zabieg.

Więcej przeczytasz na Clinica Cosmetologica Gdynia

5 (100%) 3 głosów

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.