Vectus – Depilacja Laserowa

Włosy rosną niemalże na każdej części naszego ciała, Na głowie pełnią rolę ochronną i ozdobną a jak to jest z innymi częściami naszego ciała? Włosy nie rosną jedynie na wewnętrznej części naszych dłoni, po wewnętrznej stronie stóp czy tam, gdzie skóra zamienia się w błonę śluzową – to na przykład wargi. Jeśli przyjrzymy się im dokładnie to łatwo będzie nam dostrzec, że włosy na poszczególnych partiach ciała maja różną strukturę. Zawsze jednak raz wyrwane, ponownie odrastają i to jest nasza zmora.

Po co nam owłosienie?

Przede wszystkim pełni barierę ochronną przez urazami czy infekcjami. Nie każdy z nas także zdaje sobie sprawę, że owłosienie reguluje temperaturę naszego ciała – aby się o tym przekonać sprawdźmy kąt ich nachylenia w porze, kiedy z nieba leje się żar i wtedy, gdy panują temperatury ujemne. Tutaj warto tez nadmienić, że włosy posiadają mięśnie, dzięki czemu mogą układać się odpowiednio do pogody, by chronić nasze ciało. Funkcję ochronną pełnią też brwi i rzęsy – to także przecież włosy. Nie bez znaczenia są też włosy w nosie, które oczyszczają powietrze przed jego przedostaniem się do układu oddechowego. Owłosienie pod pachami czy na narządach intymnych chronią nas natomiast przed otarciem.

Są jednak takie części ciała, które naszym zdaniem wcale nie muszą być owłosione i właśnie dlatego poddajemy je żmudnej depilacji – niestety włosy mają tendencję do odrastania tak więc zabiegi należy wykonywać regularnie co kilka tygodni a nawet co kilka dni.

Problem z nadmiernym owłosieniem

O ile włoski są niewidoczne bądź występują w miejscach typowych jest wszystko dobrze. Kłopoty pojawiają się wtedy gdy nadmierne owłosienie pojawia się w miejscach, na jakich absolutnie nie powinno ich być. Z problemem tym borykają się najczęściej kobiety a sprawcą takiego stanu są hormony.

Tym samym włosy mogą pojawiać się na brodzie, nad górną wargą, na plecach, klatce piersiowej, brzuchu czy ramionach. Dla kobiet jest to niezwykle uciążliwe bowiem wymaga się, by ich ciało było zawsze idealnie gładkie. Nadmierne owłosienie u kobiet, które pojawia się w typowych dla mężczyzn strefach ciała można na szczęście skutecznie leczyć.

Jak pozbyć się problemu z nadmiernym owłosieniem?

Lekarze dermatolodzy, którzy zajmują się terapią kobiet, u których pojawiły się niechciane włoski zauważają zgodnie, że nadmierne owłosienie nie może być niwelowane przy pomocy golenia. To nie likwiduje problemu, włosy zostają zlikwidowane, ale tylko do części z której wystają poza powierzchnię skóry. W efekcie po ogoleniu rosną jeszcze szybciej i stają się mocniejsze, zabiegi depilacyjne tym sposobem można więc powtarzać nawet codziennie.

Kobiety, u których pojawiają się pojedyncze włoski w niechcianych miejscach mogą korzystać z pesety i jest to rzeczywiście bardziej skuteczny pomysł natomiast najlepsza bez dwóch zdań jest depilacja laserowa. Dzięki niej włoski nie odrosną już nigdy a kobieta będzie mogła znowu cieszyć się gładkim ciałem bez zbędnego zarostu. Laser Vectus wykazuje prawie 100% skuteczność – po kilku zabiegach określona partia ciała jest zupełnie gładka. Wyjątkiem może być wąsik, czyli partia ciała nad górną wargą. U kobiet owłosienie w tym miejscu pojawia się zazwyczaj w wyniku zaburzeń hormonalnych, nigdy nie wiemy więc, jakie tym razem hormony mogą wpływać na porost włosków. W takim przypadku zaleca się stosowanie depilacji laserowej zapobiegawczo, raz na pół roku.

Jak wygląda taka depilacja laserowa Vectus?

źródło filmu: Clinica Cosmetologica Gdańsk

5 (100%) 1 głosów

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.