Usuwanie przebarwień – jakie zabiegi proponuje nam medycyny estetyczna?

Przebarwienia są bardzo widocznym i ciężkim do ukrycia defektem kosmetycznym naszej skóry. Dokładna etiologia ich powstawania nie została jeszcze do końca poznana, ale z pewnością można powiedzieć, że powstają one na podłożu zaburzeń w procesie pigmentacji. Nie jest to jednak jedyny element biorący udział w procesie ich tworzenia.

Usuwanie przebarwień – gdy zawodzą nas domowe sposoby.

Usuwanie przebarwień domowymi sposobami bardzo rzadko bywa skuteczne. Najczęściej w ogóle brak jest jakichkolwiek efektów takiego działania. Co wiec zrobić z niechcianymi plamami na naszej skórze?  Dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do gabinetu medycyny estetycznej. Tam specjaliści, w oparciu o nasz stan powiedzą nam jaki jest najskuteczniejszy zabieg na usuwanie plam na skórze.

Usuwanie plam – najskuteczniejsze zabiegi.

Spośród ogromnej gamy zabiegów proponowanych przez gabinety medycyny estetycznej można wymienić:

  • Dermapen / Mezopen.
  • Harmony XL.
  • Retix C.
  • Emerge.
  • Peeling chemiczny: pirogronowy, salicylowy, glikolowy, migdałowy.

Laserowe usuwanie przebarwień – zabieg Harmony XL.

Usuwanie przebarwień laserem jest bardzo skuteczną i nowoczesną metodą walki z tym problem. Jednym z topowych urządzeń w tym segmencie jest Harmony XL. U podłoża jego działania leży bardzo precyzyjne i celowane podgrzewanie odpowiednich warstw skóry. Skutkuje to jej istotną przebudową, a tym samym znikaniem plam. Zabieg charakteryzuje się pełnym bezpieczeństwem dla pacjenta, jest całkowicie bezbolesny, a jego efekty są częściowo widoczne bezpośrednio po zastosowaniu. Pełny efekt uzyskuje się po serii zabiegów. Laserowe usuwanie przebarwień za pomocą Harmony XL można polecić każdej osobie, która chce raz na zawsze pozbyć się problemu plam.

Usuwanie przebarwień laserem – zabieg Emerge.

  • Zabieg Emerge, podobnie do zabiegu Harmony XL jest wykonywany w oparciu o działanie lasera. Zasada niwelowania zmarszczek jest identyczna. Metody można stosować zamiennie, aczkolwiek zabiegi mają nieco odmienne właściwości i winne być dobierane bezpośrednio pod konkretnego pacjenta.
  • Zabieg Retix C – doskonały sposób na usuwanie piegów.
  • Zabieg Retix C w działaniu jest bardzo podobny do peelingów chemicznych. Tutaj również złuszczamy wierzchnią warstwę naskórka, a tym samym niwelujemy przebarwienia. Zabieg świetnie sprawdzi się jako metoda na usuwanie piegów, jak i innych niechcianych zmian skórnych (np. prosaków).

Usuwanie przebarwień na twarzy – Dermapen / Mezopen.

Jednymi z częściej stosowanych zabiegów są zabiegi Dermapen/Mezopen. Zasada ich działania opiera się na wprowadzeniu do skóry specjalnych preparatów rozjaśniających. Ich działanie, bezpośrednio w skórze sprawia, że zabieg doskonale sprawdza się jako usuwanie przebarwień na skórze. Metoda jest w pełni bezpieczna i komfortowa dla pacjenta. Efekt działania widoczny jest od razu.

Usuwanie przebarwień na skórze – peelingi chemiczne.

Jak zostało zaznaczone przy okazji opisu zabiegu Retix C, peelingi chemiczne opierają się na tej samej idei działania. Do ich wykonania wykorzystuje się różne kwasy organiczne, o nieco odmiennym profilu. Metoda sprawdzi się doskonale jako delikatne oraz całkowicie bezpieczne usuwanie przebarwień na twarzy.

5 (100%) 38 głosów

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.