Trądzik różowaty leczenie ziołami

Trądzik różowaty leczenie ziołami

     Walka z trądzikiem różowatym jest niezmiernie trudna oraz żmudna. W niektórych przypadkach trwa miesiącami, ale bywają także trudniejsze sytuacje. Zmagania z tą chorobą mogą trwać lata, Do powstania określonej jednostki chorobowej prowadzi szereg czynników takich jak stres, niewłaściwa dieta, alkohol, papierosy, kawa, częste narażanie się na promieniowanie UV, zakwaszenie organizmu, a ponadto zaburzenia hormonalne.

Co zrobić po wystąpieniu objawów?

W chwili pojawienia się objawów choroby ważną kwestią jest zgłoszenie się do lekarza dermatologa, który zaleci określoną terapię. Im wcześniejsze rozpoznanie choroby tym łatwiejszy sposób radzenia sobie z nią. W zależności od stopnia zaawansowania określonej jednostki chorobowej mogą być tutaj podjęte działania z zakresu całkowitej zmiany diety i nawyków żywieniowych, ograniczenia stresu, antybiotykoterapii lub leczenia hormonalnego. Kuracje można także wspomagać wykorzystując domowe metody. Wśród takich technik bardzo popularne jest leczenie z wykorzystaniem roślin zielarskich. Należy jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do kuracji zielarskiej należy skonsultować się z dermatologiem. Ponadto należy obserwować czy zioła nie powodują reakcji alergicznej.

acnerose maść     Czy zatem na  trądzik różowaty leczenie ziołami pomoże? Podstawową rośliną zielarską wykorzystywaną w leczeniu trądziku różowatego jest kopytnik. Z rośliny tej należy przygotować mocny napar. Następnie przygotowanym preparatem należy łagodnie masować obszary zmienione chorobowo. Zastosowanie tego środka przyczynia się do likwidacji uczucia swędzenia oraz pieczenia. Przebarwienia oraz nieestetyczne pajączki znikają. Inną ważną rośliną, która zapewnia niesamowite efekty jest zielona herbata. Można ją stosować również w postaci naparu. Aplikacja również może przebiegać w podobny sposób, jak w przypadku kopytnika. Zaleca się ponadto picie dużej ilości zielonej herbaty. Ma ona silne właściwości antyoksydacyjne. Ponadto wpływa ona na łagodzenie uczucia pieczenia, nawilża skórę oraz poprawia jej stan.

Metody alternatywne

     Co jeszcze na trądzik różowaty leczenie ziołami się stosuje? Bardzo popularny jest także odwar z rdestu ptasiego. Roślina ta ma bowiem działanie bakteriobójcze oraz bardzo dobrze wpływa na układ krwionośny. Innym bardzo skutecznym ziołem wykorzystywanym w leczeniu trądziku różowatego jest wyciąg z chryzantemy, złocienia. Jest to wspaniała roślina, która silnie redukuje rumień, a także wzmacnia naczynka krwionośne. Innym preparatem zielarskim wykorzystywanym w leczeniu opisywanej choroby jest nalewka z jeżówki wąskolistnej. Wiele chorych wykorzystuje także napary z takich roślin jak lukrecja, rumianek, koniczyna czerwona, czy też łopian.

     Wiele roślin zielarskich mających właściwości bakteriobójcze oraz oczyszczające organizm zapewne wspomogą walkę z określoną jednostką chorobową. Należy jednak pamiętać, żeby używać ich rozważnie, gdyż mogą wywołać reakcje alergiczne. Wówczas dodatkowy kłopot utrudni proces leczenia trądziku różowego. W przypadku tej choroby niezmiernie ważną rzeczą jest także odpowiednia dieta. Powinna ona obfitować warzywa (głownie rośliny strączkowe), owoce, kasze, ryby i owoce morza. Należy unikać pikantnych potraw i dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Zaleca się także wykorzystywanie naturalnych antybiotyków, takich jak kiszonki, czosnek, cebula, a także cytryna. Wpływają one na przywrócenie równowagi organizmu, a ponadto pozwalają na odbudowanie jelitowej flory bakteryjnej. Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując domową maseczkę na bazie płatków owsianych i wody. Przy aplikowaniu maseczki należy pamiętać aby nie wcierać jej w skórę i nie spowodować efektu podrażnienia.

5 (100%) 1 głosów

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.