TRĄDZIK RÓŻOWATY- JAK MYĆ TWARZ?
W przypadku zachorowania na trądzik różowaty należy pamiętać, aby unikać kosmetyków, które w składzie mają alkohol, czy jakiekolwiek kwasy. Najbardziej popularny jest kwas salicylowy, który z pewnością podrażni skórę i ją przesuszy. Skórze należy zapewnić jak najlepsze nawilżenie przy doborze naturalnych składników myjących. Duża zmorą jest dodawanie do większości kosmetyków detergentów SLS, SLES czy ALS, które podrażniają zdrową skórę, nie wspominając o skutkach dla skóry podrażnionej i naczynkowej. Sodium Laureth Sulfate to siarczan sodowo-laurentowy, ułatwia on pozornie lepsze oczyszczanie naszego ciała. Dlatego warto czytać etykiety i unikać takich pseudokosmetyków.
Stosuj kosmetyki przeznaczone do leczenia trądziku różowatego
Koniecznie należy podkreślić, że wiele popularnie skutecznych środków do oczyszczania cery, nie sprawdzi się przy trądziku różowatym. Należy całkowicie odróżnić pielęgnację skóry przy trądziku pospolitym, gdyż jest on dużo mniej wymagającym krewniakiem niż trądzik różowaty. Skóra potrzebuje kompleksowej opieki, myjąca twarz osoba powinna delikatnie to robić, pilnować aby temperatura wody była letnia. Każdy nieoczekiwany skok temperatury w stronę ujemną bądź dodatnią wpływa na pogorszenie stanu skóry. Ściśle rzec biorąc, produkty do mycia twarzy najlepiej jest kupować w aptece. Zawsze na względzie wtedy mając fakt, że jest to choroba, a nie jednorazowy wyprysk czy zmiana skórna. Produkty nawilżające powinny być jak najbardziej dogłębne, aby woda mogła pozostać w skórze i trwale ją nawilżyć.
Zakazane jest wręcz stosowanie jakichkolwiek peelingów, które w zwykłych przypadkach stosuje się do oczyszczenia skóry.
Na takim typie skóry jest to popełnianie zbrodni. Powinno się stosować kosmetyki, które nie zapychają porów i nie mają papkowatej konsystencji. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki zawierające witaminę C, która zamyka naczynia krwionośne, a także zmniejsza zaczerwienienia. Kolejnym wartym zauważenia składnikiem jest olej jojoba, który bardzo dobrze nawilża skórę. Kosmetyki zawierające tymianek, popularną przyprawę działają przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo. Z kolei tlenek cynku jest najlepszy w procesie ściągania skóry i likwidowaniu kolejnych zmian skórnych. Z pewnością ze zmniejszeniem objawów, ale niestety bardzo rzadko z wyleczeniem całkowitym radzą sobie niektóre zioła. Jednym z nich jest sporządzanie naparu z kopytnika czy zielonej herbaty, która po wystudzeniu może służyć jako swego rodzaju tonik. Skórze należy pozwolić wchłonąć resztki płynu. Zawsze pamiętajmy o niezwykłej delikatności, która należy się naszej cerze. Przy osuszaniu twarzy należy 'wtulić się w ręcznik’, w żadnym razie nie rozcierać twarzy, tym samym powodując większe jej zaognienie. Przy stosowaniu własnego wyrobu ziołowych toników trzeba pamiętać, aby przygotować płynu tyle, ile zamierzamy wykorzystać. Domowy kosmetyk odstawiony na później szybko staje się miejscem bytowania bakterii. Przechowywanie nie może mieć miejsca, nawet w chłodnym miejscu czy lodówce.
Wiele osób zadaje sobie pytanie co do środków stosowanych przy myciu twarzy?
Czy warto myć skórę tylko przy użyciu rąk czy może myć ją gąbka? Stanowczo lepiej jest myć skórę tylko rękoma. Stosowanie do mycia gąbki może dodatkowo podrażniać skórę, nawet gdyby gąbka była bardzo delikatna. Niestety po użyciu gąbki zostają na niej różnego rodzaju wirusy i bakterie. Bardzo trudno zlikwidować je przy własnoręcznym oczyszczaniu. Z pewnością nikt z nas nie chciałaby zafundować swojej skórze dodatkowej porcji bakterii. Osoba posiadający dany typ cery musi być szczególnie czujnym jej obserwatorem. Pamiętajmy, że schorzenie jest jedno, ale każda osoba inna, w wątpliwościach należy skonsultować się z dermatologiem. Nawet najlepiej rekomendowany kosmetyk może zawierać składnik, który 'robi niedźwiedzią przysługę’ naszej skórze.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: http://redukcjacellulitu.pl/zabiegi-na-skore/tradzik-rozowaty-masc/
Ostatnie komentarze