Skuteczna walka z zmarszczkami pod oczami

Skuteczna walka z zmarszczkami pod oczami

Zmarszczki związane są z procesem starzenia się skóry i pojawiają się u każdego. Starzenie skóry związane jest z tym, że traci ona kolagen. W początkowej fazie zmarszczki pojawiają się najpierw od oczami.

Zmarszczki pod oczami – dlaczego pojawiają się jako pierwsze?

Zmarszczki pod oczami pojawiają się jako pierwsze na skórze, ponieważ jest ona w tym miejscu cienka i delikatna. Pojawienie się zmarszczek można opóźnić poprzez stosowanie kremów, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Skuteczne zlikwidowanie zmarszczek możliwe jest przy pomocy specjalistycznych zabiegów.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie jak zlikwidować zmarszczki pod oczami, to z pomocą przychodzi współczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna. Zabiegi pozwalające na likwidację kobieta wskazująca na okozmarszczek pod oczami to:

 • Ultraformer III – HIFU
 • laser Palomar Emerge
 • Harmony XL pro NIR
 • Pollogen Legend (Surgen, Maximus)
 • Mobilift M6
 • geneO+
 • Dermapen 3/Mezopen
 • peelingi
 • głowica Hot-Cold
 • ultradżwięki

Przeczytaj więcej o nowoczesnych metodach usuwania zmarszczek – http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/nowoczesne-metody-usuwanie-zmarszczek-oczami/

Usuwanie zmarszczek pod oczami przy pomocy zabiegów laserowych

Zabiegi laserowe pozwalają na skuteczne usuwanie zmarszczek pod oczami. Wśród zabiegów laserowych wyróżnia się:

 • Harmony XL pro NIR
 • Palomar Emerge

Zabieg Harmony XL pro NIR wykorzystuje laser frakcyjny. Laser emituje światło bliskie podczerwieni, które powoduje podgrzanie tkanki do temperatury około 40 stopni Celsjusza. Efektem zabiegu jest to, że włókna kolagenowe kurczą się i dochodzi do wyprodukowania kolagenu. W dodatku zabieg ten sprawia, że skóra staje się gęstsza i napięta. Zabieg Palomar Emerge również wykorzystuje laser frakcyjny, który poprzez swoje światło dokonuje mikrouszkodzeń, co powoduje pobudzenie tkanek do regeneracji.

Zmarszczki pod oczami – zabiegi Pollogen Legend

Zmarszczki pod oczami – zabiegi Pollogen Legend, które oferują dwa rodzaje zabiegów:

 • Maximus
 • Surgen

Zabieg Surgen składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie podnoszona jest temperatura tkanek. Drugi etap to działanie impulsami elektrycznymi na skórę. Efektem zabiegu jest pobudzenie regeneracji. Zabieg Maximus powoduje pobudzenie produkcji włókien kolagenowych, włókien elastyny oraz kwasu hialuronowego. Skutkiem zabiegu jest to, że skóra staje się gładsza oraz promienna.

Ultraformer III – HIFU – sposobem na zmarszczki wokół oczu

Ultraformer III – HIFU pozwala usunąć zmarszczki wokół oczu nawet podczas jednej wizyty. W dodatku jest to zabieg bezbolesny oraz bezpieczny dla pacjenta. W trakcie zabiegu na skórę działa zogniskowana fala ultradżwiękowa, która podnosi temperaturę tkanek. Następuje powstanie mikrouszkodzeń, produkowane są włókna kolagenowe, a nasza skóra staje się gładsza, napięta oraz jędrna.

Zmarszczki mimiczne pod oczami za pomocą ultradźwięków

Zmarszczki mimiczne pod oczami można bardzo skutecznie zlikwidować za pomocą ultradźwięków. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na skórę specjalnej ampułki. Następnie skóra poddawana jest działaniu głowicy, która emituje ultradźwięki. Skutkiem zabiegu jest to, że składniki aktywne szybciej się wchłaniają oraz następuje produkcja kolagenu i elastyny.

Likwidacja zmarszczek pod oczami – pozostałe zabiegi

Likwidacja zmarszczek pod oczami za pomocą zabiegu Mobilift M6 to bardzo dobry pomysł dla osób, które uzyskać dobre efekty. Zabieg sprawia produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Redukcja zmarszczek przy pomocy zabiegu Geneo+ polega na wykorzystaniu naturalnych zdolności skóry. Skutkiem tego zabiegu jest to, że w miejscu poddawanym zabiegowi pojawia się krew bogata w tlen. W dodatku dochodzi do poprawy mikrokrążenia. Dermapen/Mezopen to zabieg, który bezpośrednio do skóry dostarcza koktajle odżywcze. Skutkiem zabiegu jest produkcja kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu jest bardziej jędrna i gęsta. Hot-Cold jest zabiegiem, który emituje na przemiennie niską i wysoką temperaturę. Efektem zabiegu jest poprawa napięcia skóry oraz redukcja obrzęków i cieni.

5 (100%) 31 głosów

6 komentarzy

 1. mango1

  Usuwanie zmarszczek wokół oczy i nie tylko to trudny temat. Tutaj zabiegi, uderzają nas reklamy różnych kremów – na co się zdecydować?

  • roxa35

   Zdecydowanie lepiej wybrać kremy pod oczy. Proszę Cię, przecież od razu widać, że to naciąganie na kasiorę i nie ma co się łudzić, że jakieś zabiegi na zmarszczki będą skuteczne.

  • nagietka

   roxa chyba nie wiesz co wygadujesz. Jeżeli używałaś jakiś kremów na zmarszczki pod oczami to dobrze wiesz, że różnie z nimi bywa. Zabiegi takie jak np ultradźwiękowe usuwanie zmarszczek bez wątpienia mają wyższa skuteczność.

 2. hajshajs

  Jak to się prezentuje cenowo? Mają sens takie zabiegi na wygładzanie zmarszczek? Nie wątpię w skuteczność, ale zastanawiam się czy to się przekłada ekonomicznie…

  • noname

   Zależy jaki zabieg i jaki krem na zmarszczki chcesz porównywać. Generalnie najlepiej pójść na darmową konsultację gdzie wszystkiego się dowiesz 🙂

  • oddyzia

   To ja postaram się udzielić konkretniejsze odpowiedzi 😛 Generalnie niektóre zabiegi wygładzające zmarszczki pod oczami kosztują tyle co serum lepszej jakości. Najlepiej zabieg wykonać kilka razy – wtedy efekt utrzymuje się na dłużej.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.