Ostropest plamisty mielony – jak spożywać?

Ostropest plamisty to roślina, która znana jest ze swojego dobrego wpływu na wątrobę. Daje świetne, codzienne wsparcie w walce ze złogami np. w wątrobie. W jaki sposób należy ją zażywać, by osiągnąć rezultaty jak najszybciej?

Najczęściej do kuracji wykorzystuje się mielone nasiona ostropestu. Aby uzyskać dobre rezultaty, należy spożywać dwie łyżeczki dziennie. Zazwyczaj nie doradza się przekraczania tej ilości, między innymi na możliwy efekt przeczyszczający. Kurację za pomocą ostropestu plamistego należy przeprowadzać przynajmniej przez okres jednego miesiąca. Po tym czasie można liczyć na trwale rezultaty. Mielone nasiona ostropest można dodawać do standardowych posiłków. Zwykle jednak osoby zażywające ten produkt decydują się na parzenie ich. Takie ziołowe leki na regeneracje wątroby potrafią zdziałać cuda, dzięki naturalnym składnikom.

Ostropest plamisty zawiera przede wszystkim sylimarynę, która znacznie wspomaga proces regeneracji wątroby. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ta substancja nie pozwala niebezpiecznym toksynom wnikać do wnętrza hepatocytów. Zjadanie ostropestu plamistego sprawia, że odnowa wątroby trwa znacznie krócej, niż dzieje się to w standardowym przypadku. Ta właściwość ostropestu jest wykorzystywana nie tylko przy lekkich, ale także cięższych zatruciach. Także zapalenie wątroby spowodowane wirusem oraz jej stłuszczenie spowodowane chorobą alkoholową może być leczone właśnie przy pomocy mielonych nasion ostropestu plamistego. Jednak ciężkich przypadków nie należy leczyć samodzielnie, a skonsultować się z lekarzem.

Ostropest ma również inne właściwości lecznicze, niż tylko ochrona komórek wątroby. Obniża on również poziom cukru i cholesterolu. Może być także roślinnym źródłem kwasów omega-3. W tym celu jednak należy spożywać świeżo mielone ziarna lub zdecydować się na olej uzyskany z ostropestu. W tym ostatnim przypadku jednak musi być to olej uzyskany z pierwszego tłoczenia.

Oprócz zażywania samego mielonego ostropestu można zdecydować się na mieszankę ziół wzmacniających wątrobę. Przykładem takiego zestawu jest Hepa Vitale. Ten produkt to połączenie trzech ziół, takich jak ostropest, babka płesznik oraz czarnuszka siewna, które działają dobrze w przypadku niedomagań wątroby.

4.6 (91.11%) 9 głosów

Powiązane posty

Podziel się

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.