Leczenie nadmiernej potliwości botoksem

Leczenie nadmiernej potliwości botoksem

Pocenie się należy do naturalnych procesów ludzkiego organizmu, dzięki czemu może on się na przykład chłodzić. Czasem jednak mamy do czynienia z bardzo przykrą oraz często kłopotliwą w objawach dolegliwością jaką jest nadpotliwość – podczas której dochodzi do wzmożonej pracy gruczołów potowych.

Nadpotliwość źródłem kompleksów oraz wycofania społecznego.

Zjawisko to najczęściej występuje  jako:

 • nadpotliwość dłoni,
 • nadpotliwość czoła
 • nadpotliwość głowy i twarzy

W niektórych przypadkach nadpotliwość może okazać się problemem bardzo wstydliwym, utrudniającym normalne funkcjonowanie społeczne – zwykle zjawisko nasila się w sytuacjach stresowych, dlatego osoby cierpiące na nadpotliwość często unikają kontaktu z ludźmi, wycofują się.  U niektórych osób z nadpotliwością problem nasila się także po zjedzeniu określonego rodzaju pokarmów- ostrych oraz pikantnych dań,  z kolei u innych jest to przypadłość o podłożu genetycznym.

Ostrzykiwanie botoksem jedną z najskuteczniejszych metod leczenia nadpotliwości.

Metod leczenia schorzenia jest obecnie kilka – na początku zawsze warto sięgnąć po środki farmakologiczne na nadpotliwość, jednak nie zawsze są one wystarczająco skuteczne. Aby zlikwidować schorzenie bądź skutecznie zminimalizować jego nieprzyjemne skutki warto jest zastosować ostatnio bardzo popularną metodę jaką jest botoks na nadpotliwość.  Zabieg na nadpotliwość polega na ostrzykiwaniu miejsc dotkniętych nadmiernym wydzielaniem potu toksyną butolinową. Warto nadmienić, że botoks na nadpotliwość to bardzo skuteczna terapia, która co prawda nie usuwa źródła problemu – jednak pozwala zahamować nieprzyjemne objawy związane z nadmiernym poceniem się na długo. Jej efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Możesz też sprawdzić więcej informacji pod adresem http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/botoks-na-nadpotliwosc/.

Na czym polega zabieg oraz jakie są ewentualne przeciwwskazania?

Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu botoksu w te rejony ciała, w których zauważamy nadmierne pocenie się. Jedną z najczęstszych okolic dotkniętych problemem są dłonie oraz czoło. Wstrzykiwanie botoksu w dłonie oraz botoks na czoło  to działania których przebieg jest bardzo podobny. Właściwie tak samo wygląda ostrzykiwanie każdej z wybranych do zabiegu okolic. Miejsce, w które zamierzamy wstrzyknąć botoks na nadpotliwość należy najpierw znieczulić przy pomocy specjalnego kremu. Następnie wprowadza się toksynę botulinową w wybrane miejsca za pomocą bardzo cienkich igieł.  Sam zabieg trwa około kilkunastu minut, a jego efekty można zaobserwować już po kilku dniach. Ta innowacyjna metoda jaką jest botoks na nadpotliwość ciesząca się coraz większą popularnością została zaakceptowana w 2004 przez amerykańską organizacę FDA.  Pamiętajmy jednak, aby przed przystąpieniem do zabiegu na nadpotliwość odwiedzić lekarza dermatologa i porozmawiać z nim o ewentualnych przeciwwskazaniach do jego wykonania.

Należy bardzo świadomie wybrać miejsce, w którym zostanie nam podany botoks na nadpotliwość – warto w tym celu udać się do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej, dzięki czemu uzyskamy gwarancję wykonania zabiegu na najwyższym poziomie.

Z zabiegu na nadpotliwość powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także osoby u których wystąpiły reakcje alergiczne lub zmiany skórne w obrębie tych okolic w które ma zostać wstrzyknięty botoks na nadpotliwość.

5 (100%) 12 głosów

6 komentarzy

 1. Daniel

  Z tym unikaniem ludzi to prawda, niestety. Sam jak mialem nadpotliwość to staralem sie np. nie wychodzic nigdzie wakacje dopoki nie był późny wieczór i przesiadywalem je w wiekszosci w domu. Nie wspominając o tym jak wyglądała moja twarz po zbytnim poceniu się – świecąca, z pryszczami… tragedia.

 2. Matylda

  Z checia sobie zafunduje taki botoks na czoło. Mam dosc tego, że wystarczy jedna podroz busem do pracy czy na uczelnie i mam praktycznie całe mokre włosy a grzywka wygląda jakby była nie myta od tygodnia. Tylko wpierw musze odlozyc troche kasy 😛

 3. Weronka

  Po pikantnych daniach to zawsze man nadpotliwosc jak nie wiem. A najgorsze jest to, że po prostu lubię ostre potrawy i nie potrafie ich sobie odmówić…

 4. alek1987

  dobrze wiedziec że nadpotliwosc dloni da sie leczyć jakoś inaczej niz np talkiem bo to jest akurat strasznie uciezliwe i jednak chcialbym zeby problem zniknal bez jakiejs drastycznej diety albo koniecznosci smarowania sie czyms co chwile. zwlaszcza ze wtedy tak czy inaczej nawet nie mam jak komus glupiej reki podac.

 5. myfoxylady

  Nawet nie wiedzialam ze poza plastyka botoks na dlonie i czolo daje takie dobre efekty odnosnie pocenia sie.

 6. AlinaKR

  Wow, nie słyszałam jeszcze o metodzie leczenia nadmiernej potliwości botoksem, chętnie skorzystam pozdrawiam

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.