Jakie zioła na oczyszczenie organizmu?

Coraz większą popularność wśród środków na oczyszczenie organizmu zyskują zioła. Nic w tym zresztą dziwnego – od dawna bowiem wiadomo, że naturalne sposoby (więcej o nich tutaj http://www.podagra.net.pl/artykuly/preparaty-oczyszczajace-organizm/) są znacznie mniej inwazyjne niż chemiczne środki farmakologiczne. Zioła nie zaburzają naturalnej pracy naszego układu pokarmowego, a mogą znacznie polepszyć jego funkcjonowanie. Jednak jakie zioła na oczyszczenie organizmu stosować?

Oto lista najskuteczniejszych ziół, którymi oczyścisz organizm z toksyn:

1. Mięta pieprzowa. Dobrze znana wszystkim mięta sprawdza się nie tylko przy problemach żołądkowych. Napar z mięty pomaga również uporać się z pasożytami. Pobudza krążenie krwi i rozgrzewa. Fantastycznie sprawdza się też przy walce z przeziębieniem.

2. Skrzyp polny. Pomimo, że kojarzy się głównie jako suplement diety na piękne włosy i paznokcie, skrzyp polny ma właściwości detoksykujące. Napar z tej rośliny działa napotnie oraz moczopędnie. Pomaga w walce z cellulitem.

3. Fiołek trójbarwny to nic innego jak doskonale wszystkim znany bratek. Choć powszechnie traktowany jest jako roślina ozdobna, posiada właściwości moczopędne. Przyspiesza również metabolizm, dzięki czemu jest dobrym środkiem na oczyszczenie organizmu.

4. Łopian większy może pomóc osobom, które mają problemy z cerą. Działa bowiem przeciwtrądzikowo oraz przywraca naturalną florę bakteryjną. Dodatkowo, łopian wskazany jest dla osób z problemami układu moczowego, ponieważ wspomaga walkę z kamieniami nerkowymi.

5. Mniszek lekarski, w czasach obecnych często traktowany jako chwast, powinien znaleźć uznanie u osób, którym zależy na silnym efekcie detoksykacyjnym. Wśród ziół ma jedne z najsilniejszych właściwości oczyszczających. Pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu oraz posiada właściwości przeciwgrzybicze.

6. Aloes. Osoby, które nie wiedzą, jakie zioła na oczyszczenie organizmu wybrać, koniecznie powinny zacząć swoją przygodę z detoksykacją od aloesu. Roślina ta oczyszcza jelita, usprawnia działanie kosmków jelitowych. Bezkonkurencyjnie radzi sobie z usuwaniem metali ciężkich z organizmu. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na układ krążenia, układ odpornościowy oraz pomaga redukować stres.

Oceń

Powiązane posty

Tagi

Podziel się

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.