Jaki wybrać krem pod oczy?

Zmarszczki to najpowszechniejsza bolączka każdej kobiety. Ich pojawienie się w pewnym wieku jest nieuniknione. Najwcześniej zmarszczki pojawiają się w okolicach oczu, już nawet przed 30 rokiem życia. Uwarunkowane jest to kilkoma czynnikami. Po pierwsze, skóra w tych partiach twarzy ma cieńszą warstwę niż na pozostałych obszarach. Po drugie, mięśnie powiek są „najpracowitsze”, a ich aktywność jest permanentna.  Po trzecie u palaczy może wytworzyć się linia mimiczna od palenia.

Nieustanne rozkurczanie mięśni i napinanie podczas wytężania wzroku, czy mrugania, przyśpiesza proces tworzenia się zmarszczek. Na szczęście istnieją sposoby na ich zredukowanie lub nawet całkowite pozbycie się. Najważniejszym z nich są osiągnięcia kosmetologii w dziedzinie udoskonalania nowoczesnych kremów przeciwzmarszczkowych.

Co wyróżnia najlepszy krem pod oczy?

Idealny krem pod oczy powinien być łagodny, a tylko przewaga składników naturalnych zapewnia, że jego kontakt ze skórą będzie bezpieczny i nie wywoła skutków ubocznych jak zaczerwienie gałek ocznych, podrażnienie skóry, czy reakcje alergiczne. Dlatego przed zakupem kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy, należy zapoznać się z listą jego składników. Warto wiedzieć, że powinno się unikać kremów zawierających w swym składzie sztuczne barwniki, alkohol, parabeny i substancje silikonowe. Dobroczynny wpływ na zdrowie skóry mają kosmetyki, których skład chemiczny bazuje na substancjach naturalnych. Bardzo pozytywnym działaniem na skórę odznaczają się kremy z wyciągiem z żeń-szenia syberyjskiego, który poprawia regenerację skóry i wpływa na jej elastyczność i ujędrnienie. Kolejną ważną cechą dobrego kremu przeciwzmarszczkowego dla tej okolicy twarzy jest działanie kompleksowe, co wiąże się ze zdecydowanym działaniem kremu i skutecznością sprowadzającą się do kilku efektów jednocześnie (regeneracja, nawilżenie, uelastycznienie skóry, ujędrnienie i odżywczość).  Powyżej wymienione atuty wysoce skutecznego kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy należy przypisać kremowi pod oczy marki Richevon, który nie tylko działa kompleksowo, ale zapobiegawczo, hamując na długo proces powstawania zmarszczek pod oczami.

5 (100%) 2 głosów

Powiązane posty

Podziel się

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.