Jak zwalczyć skutecznie nadmierne owłosienie?

Nadmierne owłosienie dotyczy ponad 35% kobiet. Zjawisko to jest związane z nieodpowiednią dietą, czy problemami hormonalnymi. Nadmierne owłosienie typu męskiego nosi nazwę hirsutyzmu. Hirsutyzm powiem objawia się tym, iż włosy na piersiach i włosy na plecach rosną w nadmiernej ilości. Nie jest to normalna sprawa u kobiet i może ona mieć różne podłoża, na przykład: zaburzenia miesiączkowania, bezpłodność, bądź choroba zespołu politystycznych jajników. Warto więc w takiej sytuacji udać się najpierw do ginekologa w celu wykonania stosowanego badania. Przyczyny hirsutyzmu bada się poprzez oznaczenie we krwi poziomu hormonów, jak również wykonując USG jajników. Gdyż przyczyną hirsutyzmu mogą również być guzy jajników, a w ich diagnozowaniu najlepsze są badania obrazowe, takie jak USG, bądź tomografia. Większość kobiet zapadających na tę chorobę to nastolatki do dwudziestego roku życia, bądź starsze starsze nastolatki, u których wzrost hormonalny odgrywa znaczącą rolę w ich młodym organizmie. Aczkolwiek nie jest to w żaden sposób regułą.

Hirsutyzm leczenie

Schorzenie to leczy się zazwyczaj tabletkami antykoncepcyjnymi, aby obniżyć stopień występowania androgenów. Aczkolwiek proces przyjmowania doustnie tabletek antykoncepcyjnych może potrwać nawet pół roku zanim zobaczymy efekty ich działania. Jeżeli więc zależy nam na szybkim pozbyciu się niechcianych włosków to możemy skorzystać z szeregu zabiegów, które oferują nam gabinety kosmetyczne. Do zabiegów najczęściej stosowanych zalicza się: depilacja woskiem oraz depilacja laserowa. Otóż depilacja woskiem jest w pełni bezpieczna i polega na wykorzystaniu gorącego wosku, który wnika w głąb skóry. Poprzez to włos zostaje usunięty wraz z korzeniem. Wosk do depilacji jest bezpieczny dla skóry i nie powoduje uczuleń. Natomiast laserowa depilacja polega na skierowaniu wiązki lasera w miejsce, w którym występuje nadmierne owłosienie. Włos jest usuwany wraz z cebulką. Aczkolwiek, aby uzyskać zadowalające efekty to należy zabieg taki powtórzyć około trzech razy.

5 (100%) 5 głosów

4 komentarze

 1. ixaila

  Mi włosy na nogach rosną z błyskawiczną prędkością. Depilacja laserowa jest moim marzeniem. Raczej na hirsutyzm nie „choruję”, ponieważ nogi to mi tylko na nogach rosną. Teraz depiluję się woskiem, ale z depilacji laserowej na pewno kiedyś skorzystam.

 2. ofiota

  Depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem na usunięcie owłosienia. Trzeba się tylko pogodzić z tym, że nasz portfel będzie chudszy o parę stówek 😀

 3. gusia

  Ja nawet jakbym chciała skorzystać z depilacji laserowej to nie mogę tego zrobić z powodów zdrowotnych. Na szczęście nie mam problemu z wrastającymi włoskami i klasyczne golenie się maszynką kompletnie mi nie przeszkadza.

 4. BuLMA42

  Jeśli chodzi o mnie to depilacja laserowa jako jedyna dała mi pożądane efekty. Gdy goliłam się klasycznie maszynką to zawsze miałam czerwone krosty na całych nogach. Wosk też był słabą opcją, ponieważ depilacja nim bolała oraz podrażniała skórę…

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.