Jak zlikwidować cellulit na pośladkach i udach?

Jak zlikwidować cellulit na pośladkach i udach?

Czym jest cellulit i dlaczego kobiety go nie ciepią?

Czym dokładnie jest cellulit – tego pytania nie zadajemy sobie zbyt często, bo właściwie skupiamy się jedynie na jego wizualnym aspekcie. Przeszkadza nam to, że jest nieestetyczny i nie zastanawiamy się z czego się składa i skąd się bierze. A może warto się nad tym zastanowić, jeśli chcemy z nim walczyć?

Budowa i przyczyna powstawania pomarańczowej skórki 

Cellulit to najprościej rzecz ujmując tkanka tłuszczowa – czyli coś, co samo w sobie już psuje nam, kobietom, samopoczucie. Jednak to nie jest taka zwyczajna tkanka tłuszczowa – jest ona źle rozmieszczona, a w dodatku towarzyszą jej obrzękowo-włókniste zmiany tkanki podskórnej. To właśnie daje efekt pofałdowanej, zgrubiałej, nierównej skóry na udach i pośladkach, która tak spędza nam sen z powiek i powoduje kompleksy, każąc nam zasłaniać się na plaży, basenie czy w saunie. Cellulit występuje głównie u kobiet, rzadko u mężczyzn, dlatego podejrzewa się, że ma to związek z nadmiarem produkcji estrogenu, którego mężczyźni wytwarzają w zdecydowanie mniejszej ilości.

Jak walczyć z wrogiem?

W zależności od postępu schorzenia dobiera się odpowiednie metody. Jeśli chcemy cieszyć się wymarzonym ciałem, paradować po plaży w wymarzonym kostiumie, latem z uśmiechem wciągać na siebie ulubione krótkie spodenki, spódniczki i sukienki, musimy o te marzenia walczyć. A do walki potrzebna jest pełna świadomość narzędzi, jakimi dysponujemy.

Jedną z podstawowych metod walki z cellulitem jest odpowiednie nawadnianie organizmu – należy pamiętać, żeby wypijać minimum 1,5 litra wody dziennie. Im więcej płynów dostarczamy organizmowi, tym szybciej radzi sobie w walce z nadmiarem tłuszczu.

Kiedy pamiętamy już o regularnym dostarczaniu wody do organizmu, możemy zabrać się za treningi – odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą nam skutecznie zwalczać objawy cellulitu. Jego powstawanie często spowodowane jest nadmiarem zbędnych kilogramów – kiedy się z nimi rozprawimy, to i cellulit zacznie znikać – w końcu jest to tkanka tłuszczowa. Treningi mogą być wszelkiego typu – może to być bieganie, pływanie, jeżdżenie na rowerze, konno lub na rolkach, może to być joga lub zumba – to, co konkretnie robisz nie jest najważniejsze, bo liczy się to, byś robiła to regularnie, chociaż raz w tygodniu.

Więcej na temat cellulitu – Kremy na cellulit – Czy istnieje alternatywa dla drogeryjnych serów?

Nawodniony i wyćwiczony organizm trzeba też czasem rozpieszczać – skuteczną walkę z cellulitem wesprze masaż, odpowiednio stymulujący krążenie krwi oraz płynów. Zapewnienie organizmowi odpowiedniego krążenia jest najważniejszą rzeczą przy zwalczaniu cellulitu, zatem kolejne co musisz zrobić, to wyrzucić z szafy zbyt obcisłe ubrania.

Jednak walczyć z cellulitem nie musisz sama – kolejnym krokiem może być sięgnięcie po pomoc kosmetyczną. Może być nią skuteczny krem na cellulit Vialise, który z dnia na dzień będzie przybliżał cię do spełnienia marzenia o krótkich spodenkach i kusym bikini – pod warunkiem, że będziesz go stosować wraz ze wszystkimi wyżej wymienionymi wskazówkami. Krem Vialise zawiera składniki, które regulują ilość lipidów, odpowiadających za powstawanie skórki pomarańczowej – ekstrakt z bylicy boże drzewko oraz kofeinę, a także składniki zwalczające toksyny, które są jednym z czynników odpowiedzialnych za gromadzenie się cellulitu pod skórą – ekstrakt z bluszczu, kasztanowca oraz alg. Dodatkowo zawartość ekstraktu z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg oraz kofeiny poprawia mikrokrążenie oraz nadaje właściwości pielęgnacyjne, co sprawia, że może zastąpić każdy balsam, którego używasz na co dzień.

Pamiętaj, że w walce z cellulitem nie jesteś sama – miliony kobiet na świecie walczą razem z tobą, możemy to sobie ułatwić, łącząc przyjemne z pożytecznym.

5 (100%) 1 głosów

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.