Jak oczyścić jelita domowymi sposobami?

Wzdęcia, zaparcia, problemy z wypróżnianiem się – to wszystko może świadczyć o nagromadzeniu się złogów kałowych w jelicie. Nie musi to jednak oznaczać konieczności interwencji lekarskiej. Zioła oczyszczające organizm mogą dobrze wpłynąć na procesy zachodzące w jelitach. Czasami warto wypróbować sprawdzone, domowe sposoby na oczyszczenie jelit.

Pierwszy z nich to dieta bogatoresztkowa. Taka dieta to nic innego, jak po prostu dieta bogata w produkty zawierające duże ilości błonnika. Zioła na trawienie mogą przyczynić się do redukcji uporczywych objawów. Błonnik to substancja nie ulegająca trawieniu, a przez to wykazująca duże właściwości oczyszczające. Będąc bardzo szybko wydalaną, pozwala pozbyć się złogów kałowych. Dużą ilość błonnika możemy znaleźć w kaszach, warzywach i owocach (zwłaszcza suszonych), razowym pieczywie oraz roślinach strączkowych. Dietę należy wzbogacić o produkty zawierające probiotyki, czyli jogurty, kefiry, maślankę. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma przyjmowanie dużej ilości płynów, które rozmiękczają złogi kałowe. Woda na na oczyszczanie jelit ze złogów ma świetny wpływ.

Istnieją także inne, domowe sposoby na oczyszczenie jelit (opisane szczegółowo tutaj):

1. Sok z kiszonej kapusty – należy spożywać 3 razy dziennie po pół szklanki soku z kiszonej kapusty. Taka kuracja powinna trwać 2 tygodnie.

2. Suszone owoce – przepuszczone przez blender suszone owoce (w tym koniecznie śliwki, które są wyjątkowo bogate w błonnik) mieszamy z miodem. Rano i wieczorem spożywamy po łyżce stołowej masy.

3. Napar z suszonych śliwek – suszone śliwki zalewamy wodą i odstawiamy na kilka godzin. Następnie wypijamy wodę, a owoce zjadamy. Kurację należy stosować 2 razy dziennie przez 10 dni.

4. Siemię lniane z jogurtem – łyżkę siemienia lnianego zmieszaj z jogurtem i kefirem i spożywaj zamiast śniadania przez 3 tygodnie. Pomocny też bywa napar z siemienia lnianego.

5. Woda z cytryną i miodem – taki napój należy spożywać codziennie na czczo. Ma on nie tylko zbawienny wpływ na układ pokarmowy oraz procesy trawienne, ale także wzmacnia odporność oraz dodaje energii.

Odpowiedzią na pytanie (szybkie odtruwanie organizmu) jak oczyścić jelita, jest także wciąż niezawodny, aczkolwiek nie bardzo lubiany sposób, czyli znana wszystkim lewatywa. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu.

5 (100%) 4 głosów

Powiązane posty

Podziel się

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.