Implanty zębowe – najważniejsze informacje na temat implantów

Implanty zębowe – najważniejsze informacje na temat implantów

Implanty zębowe to tytanowe, sztuczne korzenie zębowe. Implanty są mocowane wewnątrz dziąsła, a następnie przytwierdza się do nich metalową, ceramiczną lub akrylową koronę zęba. Jest to rozwiązanie, które w stomatologii wykorzystuje się już od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku!

Implant zęba według opinii lekarzy jak również pacjentów, świetnie zastępuje prawdziwy ząb oraz sprawia, że nasze uzębienie znowu wygląda ładnie oraz zdrowo! Implant zębowy bardzo dobrze wrasta się w dziąsło co powoduje, że spełnia swoją funkcję niemal w 100% tak jak naturalny korzeń zęba.

Dla kogo implant zęba?

Zabieg wszczepienia w dziąsło elementów jakimi są implanty zębów, jest przeznaczony niemal dla każdego, kto chciałby poprawić wygląd oraz zdrowie swojego uzębienia. Jednak przed ewentualnym wszczepianiem, należy skorzystać z doradztwa lekarza stomatologa, który oceni wszelkie za i przeciw. Po pozytywnej opinii dentysty, można umówić się na zabieg. Według opinii lekarzy jak i pacjentów jest on całkowicie bezbolesny.

Po wykonanym zabiegu należy powstrzymać się przez kilka dni od jedzenia gorących dań oraz uprawiania sportu. Dobrze jest też pielęgnować jamę ustną wywarami z ziół oraz płukankami antybakteryjnymi. Należy również ściśle stosować się do zaleceń od lekarza wykonującego zabieg.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Zabieg wszczepiania implantu trwa od 30 minut do 2 godzin. Wykonywany jest albo w znieczuleniu miejscowym albo w pełnej narkozie. Postępowanie w tej sprawie zależy od decyzji lekarza. Zabieg składa się z 3 etapów:

 • wszczepianie implantu,
 • wkręcenie śruby gojącej,
 • zamocowanie sztucznego zęba.

Przed zabiegiem wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne, które określa stan naszych zębów. To ono decyduje o przebiegu całego zabiegu.

Cena implantu – ile kosztuje implant zęba?

Cena implantu zaczyna się od około 3 tysięcy złotych. Jednak wszystko zależy od tego na jaki implant się zdecydujemy oraz oczywiście od rodzaju ubytków i działań jakie są konieczne do przeprowadzenia. To ile kosztuje implant zęba zależy również od miasta,a nawet państwa w którym zabieg będziemy wykonywali. Wiele osób decyduje się wyjechać na wschód, aby właśnie tam poddać się zabiegowi. Implant zębowy za wschodnimi granicami naszego kraju jest dostępny w niższej cenie (polecamy K2Dental implanty Gdańsk).

Rodzaje implantów

Wyróżniamy kilka rodzajów tych sztucznych korzeni zębowych. Implanty zębowe mogą być:

 • tytanowe,
 • cyrkonowe.

Wersja tytanowa jest najbardziej popularna. Badania dowodzą jednak, że po pewny czasie może dojść do obniżenia się linii dziąseł co spowoduje, że szary implant stanie się widoczny dla osób postronnych.

Implant cyrkonowy, inaczej zwany ceramicznym – wygląda zupełnie jak naturalny korzeń zęba i jest równie odporny na uszkodzenia lub ścieranie, Rodzaje implantów na jakie się zdecydujemy, zależą głównie od zasobności naszego portfela oraz opinii lekarza.

Implant zębowy a rodzaje koron

Korony na implantach mogą być wykonane z różnych materiałów. Podstawowymi z nich są korony:

 • metalowe,
 • akrylowe,
 • ceramiczne,
 • cyrkonowe.

Należy dopytać specjalisty jaki rodzaj będzie najlepszy w naszym przypadku.

5 (100%) 43 głosów

Powiązane posty

Podziel się

3 komentarze

 1. MMateusz

  U nas w Gdansku przyjmuje taki fajny doktor, chyba Krupski sie nazywa i on bardzo fajnie te implanty robi. W kazdy razie i robil i nie moge powiedziec zlego slowa.

 2. Verka

  Ale teraz są chyba tez inne typy implantów zębowych niz tytanowe i cyrkonowe, cos o hybrydach np slyszalam.

 3. Jynx

  Jakie zioła są najlepsze do płukanek po zabiegu? Bo niedlugo moze mi sie ta wiedza przydac 😛

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.