Drugi podbródek – jak pozbyć się go na zawsze?

Drugi podbródek – jak pozbyć się go na zawsze?

Drugi podbródek powstaje stopniowo. Spadek produkcji kolagenu w skórze to powolny, jednak nieodwracalny i nieunikniony proces, który nikogo nie oszczędza. Znany też jako starzenie się skóry, znacząco wpływa na jej wygląd, zdolności regeneracyjne oraz elastyczność. Drugi podbródek to jeden z najbardziej widocznych objawów tego procesu. Skóra w okolicy szyi jest wyjątkowo podatna na tego typu „uszkodzenia” ponieważ jej lokalizacja naraża ją na stałe oddziaływanie grawitacji. A grawitacja powoduje jej powolne naciąganie oraz obwisanie. Oliwy do ognia dolewa jeszcze, chętnie gromadząca się w tym miejscu zbędna tkanka tłuszczowa, coraz dokładniej wypełniając powstałą pusta przestrzeń. Podwójny podbródek to efekt końcowy połączenia wszystkich wymienionych wyżej czynników.

Jak się pozbyć drugiego podbródka?

Podwójny podbródek niestety jest bardzo kłopotliwy i trudny do 100% usunięcia. Kliniki medycyny estetycznej oferują oczywiście liczne zabiegi, których zadaniem jest likwidacja drugiego podbródka. Jednak bez użycia skalpela proces ten trwa nieraz kilka miesięcy a efekty choć bardzo dobre i widoczne dość szybko nie są w stanie cofnąć upływającego czasu.

Drugi podbródek to nie tylko problem osób z nadwagą. Problem ten nie oszczędza nikogo. Kobiety zarówno z mężczyznami w pewnym wieku orientują się że mają drugi podbródek. Drugi podbródek u szczupłej osoby tez nie jest niczym nadzwyczajnym. Skóra osób szczupłych tak samo podaje się działaniu grawitacji oraz starzeniu jak u osób z nadwagą.

Prędzej czy później większość osób z tym problemem trafia do gabinetów kosmetycznych zadając jedno pytanie: jak się pozbyć drugiego podbródka?(czytaj więcej na ten temat na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/drugi-podbrodek/ ) Każdy doświadczony specjalista medycyny estetycznej wie jak zlikwidować drugi podbródek. Zna jednak tez ograniczenia wynikające z fizjologii oraz natury ludzkiego ciała. Pacjent zostanie gruntownie przebadany oraz poinformowany o tym na jakie efekty może liczyć oraz jaką należy przebyć drogę aby je osiągnąć.

kobieta dotyka swojej szyi

Przeczyta o najlepszych zabiegach na podwójny podbródek: http://drkozicka.pl/arts/drugi-podbrodek/

Zabiegi na drugi podbródek

 • Icoone – Zabieg polega na masażu mechanicznym a jego działanie powoduje ujędrnienie luźnej skóry oraz redukcję zalegającej tkanki tłuszczowej.
 • Karboksyterapia Reology 2 – dwutlenek węgla podawany w trakcie zabiegu wgłąb skóry ma silne działanie pobudzające regenerację oraz modelujące.
 • Mobilift – wyjątkowo przyjemny masaż skóry którego działanie potwierdzają zadowoleni pacjenci.
 • Venus Legacy – Fale ultradźwiękowe generowane przez głowicę tego urządzenia niemal natychmiast rozbijają zalegające komórki lipidowe.
 • Ultraformer III HIFU – Zabieg szczególnie skuteczny w najtrudniejszych przypadkach, daje wspaniałe efekty oraz wyraźnie poprawię kondycję skóry.
 • Pollogen Legend Maximus – podgrzanie tkanki tłuszczowej falami radiowymi do 60 stopni Celsjusza natychmiast powoduje jej roztopienie, a dodatkowe pobudzenie skóry do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu to duet, któremu wyjątkowo trudno odmówić skuteczności.

Zabiegi na drugi podbródek z wykorzystujące te urządzenia należą co wyjątkowo skutecznych. Podczas pierwszej konsultacji w gabinecie, pacjent dowie się nie tylko jak zlikwidować drugi podbródek ale tez jakich efektów powinien się spodziewać. Skuteczność zabiegów jest identyczna bez względu na wagę pacjenta. Drugi podbródek u szczupłej osoby poddaje się zabiegom z takim samym efektem jak u osób otyłych. Likwidacja drugiego podbródka jest możliwa! Już dziś zapisz się na pierwszą wizytę!

5 (100%) 20 głosów

5 komentarzy

 1. mishel

  No i chcecie mi powiedzieć, że można usunąć bez operacji drugi podbródek? No sorry, ale bez operacji to raczej się przy czymś takim nie obejdzie.

  • cimoteusz

   Jak widać jednak można przy zabiegu usuwania drugiego podbródka uniknąć ostrego cięcia 😉 Na efekty trzeba poczekać dłużej, ale wszystko przebiega bezinwazyjnie.

 2. simone5

  To nie lepiej wykonać jakieś masaże na podwójny podbródek? Może jakieś ćwiczenia, dieta? Po co trwonić od razu duże pieniądze na coś takiego…

  • pierro24

   Dobrze by było gdyby takie ćwiczenia na drugi podbródek przynosiły efekt, ale niestety jest on znikomy. Tylko zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej mają sens.

 3. Matylda

  Dobrze, że napisaliście jak usunąć drugi podbródek, ale warto też powiedzieć jak dopilnować, by do tego nie doszło! Lepiej nie palić, unikać siedzącego trybu życia i nie ćwiczyć zbyt radykalnie – niestety, ale szybka utrata wagi potrafi pogorszyć ten problem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.