Depilacja laserowa Gdynia – Jak wygląda depilacja laserem Vectus?

Depilacja laserowa Gdynia – Jak wygląda depilacja laserem Vectus?

Każda kobieta chciałaby się cieszyć piękną oraz gładką skórą, bez zbędnego owłosienia. Jednakże sam proces pozbywania się owłosienia jest żmudny. Większość kobiet nie lubi tego działania i traktuje to jako powtarzalną konieczność. Dobrze byłoby móc pozbyć się niepotrzebnego owłosienia i cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Można to osiągnąć. Istnieją zabiegi, które pozwalają osiągnąć taki efekt. Jest to depilacja z wykorzystaniem narzędzia, którym jest laser. Zabieg laserowy przeznaczony jest dla, każdej osoby która pragnie zlikwidować zbędne owłosienie, jednakże w szczególności skierowana jest dla tych, w przypadku których występują podrażnienia po standardowych metodach depilacji. Wymienić tutaj można na przykład uaktywnienie się zapalenia mieszków włosowych, po zastosowaniu depilatora elektrycznego. Ponadto działanie to zalecane jest także osobom z wyraźną tendencją do wrastania włosków, a także powstawania stanów zapalnych w formie krostek oraz grudek. Istotną sprawą, którą należy tutaj podkreślić jest fakt, że działanie zmierzające do usunięcia owłosienia z wykorzystaniem lasera, przyczynia się także do leczenia naszej skóry. Jednakże ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest rezultat niemal całkowitego pobycia się owłosienia z naszego ciała. Dla idealnego efektu, konieczne jest uczestnictwo w kilku sesjach określonego zabiegu, jednakże po ich zastosowaniu możemy cieszyć się z gładkiej skóry,  nawet przez okres kilku lat.

Depilacja laserowa – kiedy nie możemy jej wykonywać?

Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem, który przynosi wiele efektów, jednakże istnieją sytuacje kiedy nie powinnyśmy podejmować określonego działania. Jest to bowiem zabieg kosmetyczny, w związku z tym dla jego realizacji należy spełnić określone warunki. Nie powinniśmy przeprowadzać opisywanego tutaj działania, kiedy jesteśmy w ciąży, cierpimy na choroby nowotworowe, mamy opaloną skórę, przyjmujemy preparaty działające w sposób światłouczulający, mamy infekcję wirusową, grzybiczą lub bakteryjną, używamy samoopalaczy, przyjmujemy beta-karoten doustnie, mamy blond, rude lub siwe włosy w miejscu potencjalnego zabiegu.

Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg laserowego usunięcia owłosienia należy do działań, przed wykonaniem których trzeba odpowiednio się przygotować. Czynności, które należy podjąć przed planowanym zabiegiem laserowym uzależnione są w szczególności od kondycji zdrowotnej danej osoby, a ponadto barwy oraz jakości włosów. Wyróżnia się jednak niezbędne elementy, które przed określonym zabiegiem musi spełnić każda osoba. Pierwszą kwestią, o której należy pamiętać to konieczność rezygnacji z doustnego przyjmowania retinoidów, w sytuacji gdy z jakiegoś powodu przyjmujemy je do swojego organizmu. Ponadto należy zaniechać przeprowadzania depilacji, już w okresie miesiąca przed planowanym terminem depilacji laserowej. Nie należy także w tym czasie wykorzystywać maści, które mają w swoim składzie retinoidy (na 3 tygodnie przez zabiegiem). Nie wskazane jest także przyjmowanie środków i roślin zielarskich, które uwrażliwiają na świtało np. dziurawiec. Bardzo istotną sprawą jest to, aby na kilka tygodni przed zabiegiem depilacji laserowej wstrzymać się przed wszelkim narażaniem na działanie promieniowania UV (także solarium).

Depilacja laserowa Gdynia  – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Depilacja laserowa – jak przebiega zabieg?

przebieg zabiegu depilacjiW pierwszej kolejności istotną sprawą jest przeprowadzenie wywiadu dotyczącego zdrowia ogólnego danej osoby, a także doświadczonych chorób oraz przyjmowanych preparatów farmaceutycznych. Ważną kwestią jest także przeprowadzenie próby, dla przekonania się jak skóra reaguje na laser. W sytuacji pozytywnych rezultatów wcześniej opisanych działań, można przystąpić do głównego zabiegu. W zdecydowanej większości przypadków, lekarz wykorzystuje laser, którego światło pobierane jest przez melaninę obecną w mieszku włosowym. Melanina natomiast reaguje na energię, która wysyłana jest przez laser. Powyższe działanie doprowadza do jej zniszczenia wraz z całym mieszkiem włosowym. Po przeprowadzeniu określonego zabiegu konieczne jest nałożenie na skórę preparatów działających łagodząco.

Podkreślić należy fakt, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym. Konieczne jest w tym przypadku uczestnictwo w kilku sesjach. Wynika to z faktu, że włosy nie rosną równocześnie. Niektóre z nich znajdują się na etapie wzrostu i to właśnie ta grupa wykazuje się reakcją na aktywność lasera. Włosy, które są uśpione mają zbyt mało melaniny, aby mogły w sposób właściwy wejść w reakcję ze światłem lasera. Dla zadowalającego efekt konieczne jest przeprowadzenie najczęściej kilku zabiegów. Nie da się tym sposobem raczej usunąć włosów w stu procentach, jednakże można się pozbyć znacznej części owłosienia i zapewnić sobie gładką skórę przez wiele lat.

Po więcej informacji zobacz: https://www.ckm.pl/active/depilacja-laserowa-vectus-gdynia,20979,1,a.html

Depilacja laserowa – jakie wskazania po zabiegu?

 • korzystanie z basenu albo z sauny,
 • używanie preparatów do pielęgnacji zawierających alkohol,
 • stosowanie gorących kąpieli,
 • przeprowadzanie zabiegu złuszczania naskórka (przez 2 tygodnie od zabiegu),
 • palenie papierosów oraz korzystanie z samoopalaczy (przez 3 tygodnie po zabiegu).

Podsumowując, podkreślić należy fakt, że depilacja laserowa to idealny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia i zapewnienie sobie gładkiej oraz pięknej skóry przez kilka lat. Zapewne sprawdzi się ona w przypadku osób, które nie chcą tracić czasu na półśrodki, tylko działać i osiągać znaczące efekty, w każdej dziedzinie życia.

5 (100%) 8 głosów

5 komentarzy

 1. donatella

  Zawsze trochę inaczej wyobrażałam sobie zabieg depilacji laserowej. Myślałam, że potrzeb do tego więcej precyzji i usuwa się włosek po włosku, a to bardziej przypomina odkurzacz 😀

 2. drunota

  Phi, ja to chyba jednak wolę zostać przy zwykłych maszynkach niż depilować laserowo nogi. Pewnie drogie to i jeszcze szkodliwe dla zdrowia.

  • mądrota

   Byłam w Clinica Cosmetologica w Gdyni na zabiegu depilacji laserowej i wcale nie zbankrutowałam. Mam wszystkie koszta elegancko rozbite na raty 😉

 3. szekle

  O jeju, jak ja nie cierpię się depilować… trwałe usunięcie owłosienia wydaje się bardzo kuszącą perspektywą 😀

 4. maśka

  Ale teraz te zabiegi są nowoczesne… Widać technika idzie do przodu skoro oferowane są nam takie zabiegi jak depilacja laserowa…

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.