Depilacja laserowa, czeu jest taka pomocna?

Depilacja laserowa, czeu jest taka pomocna?

Depilacja laserowa to idealny sposób na bardzo gładką skórę w szybkim czasie. Wielokrotnie panie i panowie wydają ogromne ilości pieniędzy na depilację i usuwanie niechcianych włosków za pomocą np. maszynek do golenia. Laserowe usuwanie owłosienia o idealny sposób na pozbycie się owłosienia w trwały sposób, oszczędzając nie tylko czas, ale również pieniądze.

Laser jest  niegroźny dla naszej skóry i nieinwazyjny. Podrażnia znacznie mniej skórę niż jej częste golenie, zwłaszcza jeśli mowa o goleniu stref intymnych, czy pach. Depilacja laserowa jest więc długoterminowym rozwiązaniem dla osób, które mają delikatną skórę albo uczulenie na wosk. Taka depilacja gwarantuje też, że nie będziemy mieli wrastających włosków. To bardzo ważne, zwłaszcza że wiele osób cierpi właśnie na wrastanie włosków, które kończy się powstawaniem wyprysków ropnych, których trudno się pozbyć.

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja za pomocą lasera polega na przykładanie głowicy emitującej laser do skóry. Dzięki laserowi przede wszystkim niszczone są cebulki włosów, które stają się mniej reaktywne – włosy z nich wyrastające najpierw są bardzo słabe i kruche, aż w końcu zniszczona cebulka włosów nie jest w stanie wyprodukować nowego włosa. Dodatkowo laser wychwytuje melaninę zawartą we włosach, dzięki czemu te włosy, które przetrwały są praktycznie niewidoczne. Zabieg jest bezbolesny oraz nie powoduje skutków ubocznych. Możemy czuć lekkie mrowienie oraz ciepło w trakcie jego trwania. Trwa około 30 minut, w zależności od wielkości miejsca zabiegowego i ilości włosów. Przed zabiegiem nie musimy się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że miejsce zabiegowe będzie czyste, niepokryte antyperspirantem ani balsamem, a skóra będzie ogolona.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest bezpieczna. Mimo tego istnieją przeciwwskazania, które zakazują jej wykonywania w określonych przypadkach.

  • ciąża i karmienie piersią
  • zażywanie leków fotouczulających
  • epilepsja
  • nowotwór, zwłaszcza nowotwór skóry
  • ból głowy, złe samopoczucie, choroba
  • rana albo podrażnienie skóry w miejscu zabiegowym

Przed zabiegiem warto spotkać się z kosmetyczką, która ma wykonać zabieg, by nie tylko opracować schemat działania i ustalić ilość zabiegów, ale również wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Po zabiegu możemy wrócić do domu, ponieważ jest on nieinwazyjny. Nie wolno nam będzie korzystać z basenu ani sauny. Skóra może być po zabiegu lekko zaczerwieniona, dlatego warto smarować ją kosmetykami zaleconymi przez kosmetyczkę. Najczęściej mają one działanie łagodzące. Oprócz lekkiego zaczerwienienia nie widać żadnych innych objawów. Dla pełnego efektu warto wykonać około 5-6 zabiegów. Zabieg powtarza się raz na dwa lata, by włoski już nie odrastały. Najlepiej wykonywać ten zabieg w profesjonalnym gabinecie, w którym doradzą nam ilość zabiegów oraz będą posiadali nowoczesny sprzęt z dokładnym laserem usuwającym włosy.   Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się gładszą skórą znacznie dłużej.

Zapraszamy:

Depilacja Laserowa Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

5 (100%) 1 głosów

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.