Wypadanie włosów – zabiegi i diagnostyka

Wypadanie włosów dotyka mężczyzn, ale także i kobiet. Przyczyny tego problemu są różne dla obu płci. Mężczyźni łysieją przede wszystkim w określonym obszarach np. na potylicy lub skroni, natomiast u kobiet zazwyczaj występuje ogólne przerzedzenie.

Domowe sposoby

Są dostępne rozmaite preparaty na wypadanie włosów. Można do nich zaliczyć np. wcierki i szampony. Najlepszym wyborem są te produkty, w których znajdują się składniki aktywne wpływające na wzmocnienie włosów. Jednak należy mieć na uwadze, że na wypadanie włosów domowe sposoby mogą nie przynieść zadowalających efektów.

Właściwe rozwiązanie

Jakie jest najlepsze na wypadanie włosów leczenie? Doskonałe efekty gwarantują odpowiednie zabiegi kosmetologiczne, a także właściwa diagnostyka. Zalecane techniki to m.in.:

  • Trichogram,
  • Trichoskopia wraz z oceną komputerową Tricholab,
  • Mezoterapia,
  • Dermapen3/Mezopen.

Trichogram

Trichogram to badanie cebulek włosów. W trakcie zabiegu pobiera się 50-100 próbek włosów. Następnie same cebulki są poddawane dokładnej analizie pod mikroskopem. W wielu przypadkach ta procedura umożliwia wybór odpowiedniej metody leczenia.

Trichoskopia

Trichoskopia wraz z oceną komputerową Tricholab jest profesjonalnym badaniem, które pozwala na ocenę stanu mieszków włosowych, łodyg włosów, a także skóry. W trakcie badania wykonywane jest zdjęcie, które na końcu otrzymuje dermatolog-trycholog, co pozwala mu na określenie stanu włosów oraz skóry głowy.

Mezoterapia

Efektywny i nowoczesny sposób na wypadające włosy to mezoterapia. Ten zabieg polega na podaniu osocza bogatopłytkowego, które uzyskuje się z krwi pacjenta. W trakcie zabiegu wykonywane są mikronakłucia, które pozwalają na wprowadzenie do głębokich partii skóry osocza. Efekty tego zabiegu to:

  • pojawienie się wielu nowych włosów,
  • odżywienie oraz wzmocnienie włosów.

Dermapen3/Mezopen

Przeciw wypadaniu włosów stosuje się też zabieg Dermapen3/Mezopen. Jest on zbliżony do mezoterapii, ale wykorzystuje się w nim dużą większą głowicę, która działa na określony rejon. Zabieg polega na wykonaniu nakłuć, które umożliwiają podanie składników odżywczych. Skutkuje on zagęszczeniem włosów oraz zastopowaniem ich wypadania.

5 (100%) 1 głosów

Komentarze

Your email address will not be published. Required fields are marked *