Sposób na rozstępy

Według medycznych statystyk większych problem z rozstępami mają kobiety, niż mężczyźni. Wpływ na taką sytuację na z pewnością fakt, iż kobiety zaczynają mieć problem z ta dolegliwością podczas szybkiego tycia, a następnie szybkiego zrzucenia na wadze. Do zachowań takich przyczynia się ciąża. Bowiem to wtedy pojawiają się rozległe rozstępy na brzuchu, rozstępy na pośladkach, jak również rozstępy na plecach. Aczkolwiek odpowiednia pielęgnacja już podczas ciąży niweluje ryzyko tej dolegliwości, której później jest się bardzo ciężko pozbyć. Wiele kobiet radzi sobie z tym problemem na wiele sposób, aczkolwiek nie każdy z nich musi być skuteczny. Przede wszystkim chodzi o to, aby sposób na rozstępy  był dostosowany do naszego rodzaju skóry i miejsca, w którym rozstępy się znajdują.

Jak zniwelować rozstępy?

Aby skutecznie zniwelować rozstępy i zapobiec im nawrotom przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym jaki mamy rodzaj skóry, jak również zastanowić się czy poprzednio stosowana metoda – jeżeli takowa była już stosowana – czy nam pomogła. Gdyż jeżeli nie, to powinniśmy tej metody nie powtarzać kolejny raz, gdyż nie przyniesie nam ona z pewnością żadnego rezultatu. W takim przypadku pojawia się pytanie jak usunąć rozstępy?

Tak więc w przypadku rozstępów zanikowych odpowiednią terapią będzie terapia radiofrekwencyjna igłowa. Polega ona na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry głowicą wyposażoną w 25 mikroigieł. Jest to zabieg z pewnością bardziej korzystniejszy niż zwykły laser na rozstępy, gdyż sam laser dociera jedynie na głębokość 1,5 milimetra, co w większości przypadków zdaje się niewystarczające. Laser ten jest również zalecany w szczególności dla osób, które mają rozstępy na nogach.

Coraz więcej na rynku jest również specjalistycznych kosmetyków do redukcji rozstępów skórnych w każdych występujących miejscach. Najwięcej takich produktów jest na rozstępy w okolicach brzucha oraz piersi. Aczkolwiek aby krem był rzeczywiście dobrym produktem, nie powinniśmy patrzeć na jego cenę i zainwestować w ten droższy. Gdyż wtedy będziemy mieli pewność, iż skład takiego produktu jest naprawdę wysokiej jakości, a po przez to daje nam możliwość pozbycia się niechcianych linii na skórze.

Należy pamiętać, iż zabiegi na rozstępy są dobre dla każdego, aczkolwiek muszą  być wykorzystywane z głową. I gdy nie widzimy przy danym sposobie żadnych rezultatów, to należy zmienić kurację na inną.

5 (100%) 2 głosów

Komentarze

Your email address will not be published. Required fields are marked *